Cztery plusy kupna mieszkania deweloperskiego

Marzeniem wielu z nas jest kupno mieszkania. To bez wątpienia jedna z najistotniejszych inwestycji w życiu. Nie zawsze możemy zebrać pełną kwotę, z tej racji pomocniczo staramy się o kredyt hipoteczny. To tym bardziej powoduje, że mówimy tu o ważnej decyzji, która zobowiąże nas czasem na długie lata. Z uwagi na niemałe kwoty chcemy, aby nabyte przez nas lokum realizowało nasze wszystkie wymagania. Dlatego też najpierw warto precyzyjnie wyszczególnić czego wyczekujemy. Czy nasze żądania może sprostać zakup mieszkania od dewelopera?

Przed podpisywaniem jakiekolwiek umowy warto przemyśleć jaki metraż nas interesuje. Posiadając rodzinę z pewnością interesuje nas układ mieszkania. Do tego należy odpowiedzieć sobie na sporo innych pytań, przykładowo czy pragniemy mieć balkon lub garaż. Dla wielu z nas istotna jest sama lokalizacja, z racji której będziemy mieć bliżej do pracy bądź nasze pociechy prędzej dotrą do szkoły. Rzecz jasna na rynku mieszkań używanych wyszukamy wiele ofert. Pożądane byłoby jednakże zwrócić uwagę, że częstokroć takie lokale potrzebują remontu, bowiem w ogóle nie przypominają choćby w kilku procentach naszego wymarzonego mieszkania. Inaczej prezentuje się to w wypadku, kiedy interesują nas mieszkania deweloperskie. Dlaczego pożądane byłoby zdecydować się właśnie na to rozwiązanie? Poniżej odkryjesz argumenty, dzięki którym przekonasz się do tego pomysłu.

  1. Możność zaadaptowania pomieszczeń do osobistych potrzeb.Zasadniczą wartością kupna mieszkania z rynku pierwotnego jest to, że możemy je zaaranżować wedle osobistych upodobań. Do naszej dyspozycji jest lokum w stanie surowym, a to oznacza wyłącznie jedno – nieograniczone ewentualności. Istotne jest również to, iż nie będziemy męczyć się z dogłębnym remontem. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego należy przedtem skuwać stare płytki, wyrzucić wszystko co nam nie przypadło nam do gustu. Takie działania zabierają dużo czasu i wymagają kolejnych inwestycji. w razie mieszkania od dewelopera na wejściu można podejmować się głównych prac.
  2. Własne miejsce parkingowe.Dla niejednego z nas coraz istotniejsza jest kwestia dysponowania osobistym miejscem parkingowym. Koniec końców żyjemy w czasach, gdzie na rodzinę wypada niekiedy więcej niż jeden samochód. W związku z tym podczas procesu zakuu nowego mieszkania ważką rolę odgrywa ten wątek. Świetnie wiemy, że parkingi są przepełnione, a znalezienie czasem kawałka ziemi do postawienia auta jest faktycznie niewykonalne. Na szczęście zakup mieszkania deweloperskiego w w większości wypadków powoduje, iż to miejsce parkingowe możemy otrzymać w bezpłatnie!
  3. Atrakcyjne osiedle.Deweloperzy wspaniale wiedzą, że w często nie starczy miec w ofercie mieszkań z najwyższej półki. Potencjalni nabywcy kierują obserwację także na inne rzeczy, a w tym wzmiankowane już miejsce parkingowe. Z wyjątkiem tego ważna jest dla nas atrakcyjność osiedla. Mile spostrzegane są lokalizacje, gdzie w sąsiedztwie jest park. Przechadzając się spacerem zdołamy skorzystać z ławeczek, a nasze dzieci mogą spędzić czas na placu zabaw. Oczekujemy, że okolica, około nas będzie urocza i zielona. Właśnie to zapewniają nam deweloperzy. Współcześnie mieszkania konstruowane są na nowoczesnych osiedlach, które zdołają zadowolić żądania zarówno młodszych jak i starszych osób. Idealnie odnajdą się tu także rodziny z dziećmi.
  4. Świetna inwestycja.Kupując mieszkanie od dewelopera trzeba uświadomić sobie, że robi się nadzwyczaj dobrą lokatę środków na przyszłość. Jeżeli w kolejnych latach będziesz potrzebował je wystawić na sprzedaż to na pewno pozyskasz taką sumę jaką sobie zakładałeś na początku. Prócz tego bardzo interesująco wygląda projekt na wydzierżawienie takiego mieszkania. W tym wypadku też nie powinieneś skarżyć się na brak zainteresowania. Zważywszy na wspomniane wyżej udogodnienia takie mieszkania zlokalizowane na atrakcyjnych osiedlach są bardzo chętnie nabywane.

Krótko mówiąc, mieszkania z rynku pierwotnego potrafią dotrzymać kroku wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. Jeśli Twym marzeniem jest posiadanie ładnego lokum na atrakcyjnym osiedlu z własnym miejscem parkingowym to Twój wybór winien paść na rynek deweloperski. Tak faktycznie starczy, że wyselekcjonujesz biuro deweloperskie z doświadczeniem, by zdołać zrealizować swoje marzenia.

logo

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-56 Lublin

Email: snopeczek@sitte.pl