Budownictwo

Drewno vs cegła - domki z drewna

Drewniane domy mieszkalne to tak naprawdę budowlane puzzle. Wysublimowana technologia, z powodu której powstaje współczesny dom przy śladowym zużytkowaniu produktów budowlanych i zoptymalizowanej pracy wykonawców staje się konkurencją dla budynków stawianych tradycyjnie, to znaczy z betonu komórkowego czy też cegły. Z tej przyczyny domy drewniane posiadają spore gremium miłośników. Drewniane konstrukcje własną renoma zawdzięczają głównym walorom drewna tj. trwałość konstrukcyjna, proporcjonalna izolacyjność, drobna bezwładność termiczna, ułatwienie obróbki jak również wysoki plus estetyczny. Z drewna można konstruować domy różnej wielkości, o możliwej strukturze (w miarę dopuszczalnej przez formułki budowlano-remontowe) i w przeróżnych technologiach łączenia (na sucho, na kołki, wpusty itp.).

Budowlana przerwa zimowa - czy to ma sens?

Z nadchodzącą nieubłaganie zimą każdego roku, co niektóre ekipy remontowo-budowlane wykonują zadania wykończeniowe wewnątrz domu. Chociaż nie jest to zasadą, to pomimo tego wypada dom ochronić przed opadami śniegu, deszczu jak również mrozów, które potrafią zaskoczyć. Czy jest sens, żeby zatrzymać całkiem prace na zimę? A może zupełnie nie? Na te pytania musi każdy w rozstrzygającym rozrachunku odpowiedzieć samodzielnie. Jednakże każdemu inwestorowi zależy na osłonięciu niewykończonych i narażonych na zawilgocenie fragmentów domu. W dłuższej perspektywie może to przynieść korzyści z samego tylko należytego samopoczucia, że zrobiło się wszystko, żeby w czasie powrotu na budowę po sezonie zimowym nie zastać pleśni, zniszczonych towarów oraz samego budynku.

Cztery plusy kupna mieszkania deweloperskiego

Marzeniem wielu z nas jest kupno mieszkania. To bez wątpienia jedna z najistotniejszych inwestycji w życiu. Nie zawsze możemy zebrać pełną kwotę, z tej racji pomocniczo staramy się o kredyt hipoteczny. To tym bardziej powoduje, że mówimy tu o ważnej decyzji, która zobowiąże nas czasem na długie lata. Z uwagi na niemałe kwoty chcemy, aby nabyte przez nas lokum realizowało nasze wszystkie wymagania. Dlatego też najpierw warto precyzyjnie wyszczególnić czego wyczekujemy. Czy nasze żądania może sprostać zakup mieszkania od dewelopera?

logo

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-56 Lublin

Email: snopeczek@sitte.pl