Jak umeblować sypialnię

Jak umeblować sypialnię

Twoja alkowa może stać się twoim ulubionym pokojem w domu z paroma prostymi pomysłami, zapewniających poczucie większej przestrzeni - nawet jeżeli twój aktualny pokój jest lekko zatłoczony. Zamień swoje miejsce do spania w obszar, o jakim wiecznie marzyłeś, dzięki tym oszczędzającym miejsce pomysłom.

Dodaj uniwersalny stolik nocny
Zmień swój mały stolik nocny, który pasuje zaledwie do lampki na małe komody z obu stron łóżka. Będą one tworzyły coś więcej aniżeli miejsce na lampkę nocną, budzik, okulary i telefon komórkowy, lecz możesz dodatkowo wykorzystać szuflady na skarpety, bieliznę, krawaty, a nawet inne elementy garderoby, dzięki czemu zdołasz zminimalizować wielkość komody oraz uporządkować szafę. Dodaj lustra za lampami nocnymi, by stworzyć iluzję przestrzeni, odbijając światło i rozświetlając przestrzeń.

Idź pod łóżko
Rozgardiasz to nieprzyjaciel otwartych przestrzeni, więc skombinuj kilka długich, zakrywanych pojemników do przechowywania pod łóżkiem obuwia, odzieży, lub innych nie użytkowanych na codzień rzeczy. Ukryj je i nie myśl o nich, póki nie będziesz musieć ich wyjąć - i nagle są bezproblemowo dostępne, jednakże nie przeszkadzają.

Skorzystaj z szaf w mieszkaniu
Większość szaf w holu jak również przedpokoju to wyjątkowo niewyeksploatowane pomieszczenia. Za płaszczami i kurtkami przechowuj rzadko wykorzystywane suknie i garnitury w wiszących torbach na ubrania. To miejsce do przechowywania oficjalnych sukienek, smokingów, garniturów na rozmowy kwalifikacyjne - to, czego nie używasz częściej niż raz lub dwa razy w roku.

Wybierz takie same albo zbliżone kolory
Prostą wizualną sztuczką powiększającą pokój jest dopasowanie zasłon pod kolor ścian które jednocześnie uwydatniają meble. Jeśli masz niewielkie akcenty, takie jak krzesła, ramy albo lampy, znajdź kolor farby, który jest jaśniejszy, ciemniejszy bądź bardziej metaliczny i pokryj je, ażeby korespondowały. Na przykład krzesło akcentowane w kolorze pąsowego złota delikatnie wpasuje się w ciepłe karmelowe ściany i okna.

logo

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-56 Lublin

Email: snopeczek@sitte.pl