Nowoczesna balustrada - trend i bezpieczeństwo

Nowoczesna balustrada - trend i bezpieczeństwo

Dla wielu z nas minione lata były nieco trudne. Jednak okazało się, że Polacy są mimo to dalekowzrocznym i przedsiębiorczym narodem. Właśnie zmienność na rynku gospodarczym, niekorzystne oferty lokat bankowych a także racjonalne myślenie o zabezpieczeniu się na przyszłość sprawiły, że w branży budowlanej nastąpił następny boom. Budowa nowego domu okazała się nie tylko potrzebą polepszenia warunków bytowych, lecz dodatkowo konieczną i lukratywną lokatą.

Obecnie mnogość inwestycji zapoczątkowanych w ostatnich dwóch latach, jest aktualnie na etapie ostatecznego dopieszczania. Niektórzy rozmyślają już o komplecie dokumentów, które trzeba pokazać w urzędzie w celu odbioru budynku. Okazuje się, że w procedurze odbioru domu zważa się również wymiar bezpieczeństwa użytkowania schodów, szczególnie, gdy mamy do czynienia z tzw. przestrzenią otwartą. Polskie prawo budowlane oraz stosowne przepisy unijne charakteryzują zasadność umocowania balustrady w przypadku, gdy bieg schodów o wysokości więcej niż 0,5 metra nie jest obudowany z dwóch stron ścianą. Wymóg zabezpieczenia przestrzeni balustradą stosuje się także w przypadku antresoli, balkonów, loggi jak również tarasów.

W dzisiejszych czasach branża architektury wnętrz jest tak aktywna i dynamiczna, że udaje się z powodzeniem dostosować estetyka schodów i balustrady do preferencji każdego inwestora. Z całą pewnością ani minimalizm w aranżacji wnętrz, ani żadne inne podejście do stylu wykończenia domu nie koliduje z opcjami zamontowania ciekawej wizualnie i komfortowej balustrady. W nowoczesnych projektach przeważają przede wszystkim elementy wykonane ze szkła oraz stali nierdzewnej. Nawet w sytuacji nawiązania do estetyki skandynawskiej, czy nawet rustykalnej pojawiają się detale balustrady ze stali nierdzewnej.

Ażeby jednak nasza balustrada realizowała nie tylko funkcję ochronną, ale także była gustownym elementem podkreślającym charakter wnętrza trzeba wybrać pewne i porządne materiały. Poręcz wykonana ze stali nierdzewnej lub drewna dębowego będzie służyła na lata. Wybierając także profile do mocowania balustrady, czy elementy mocujące słupki należy zwrócić uwagę na to, czy są one skonstruowane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Wówczas będziemy mieli pewność, że balustrada będzie nie tylko niezniszczalna, ale także bardzo bezpieczna w użytkowaniu. Dzisiaj na rynku dostępnych jest mnóstwo rozwiązań dotyczących designu i montażu balustrady. Można wybrać samą poręcz montowaną do ściany, bądź lubteż kompletny system, który zawiera wszystkie niezbędne składniki balustrady. Zakup pełnego, gotowego systemu montażu balustrady jest możliwością optymalną pod względem finansowym. Cena za metr bieżący takiej balustrady wypada niezwyczajnie atrakcyjnie. Ten aspekt jest szczególnie istotny, kiedy dopieszczanie nowego domu wysysa resztki z budżetu. Należałoby w takim razie poszukać takiej oferty na rynku, która przedstawi właśnie rozwiązania do systemowego montażu balustrad. Jednym z ciekawszych pod tym względem miejsc w sieci, gdzie zademonstrowany jest okazały asortyment balustrad i elementów systemu montowania poręczy jest balustradykozubek.pl Wszelkie dostępne tam akcesoria montażowe, jak również kompletne zestawy montowania balustrad są wykonane z budulców najwyższej jakości oraz spełniają standardy bezpieczeństwa. Mogą w związku z tym być z powodzeniem stosowane nie tylko w domach mieszkalnych, ale nawet w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Warto w związku z tym zastanowić się nad tymi rozwiązaniami zabezpieczania schodów nowoczesną balustradą, ponieważ rozwijają przed nami możliwości swobodnej, dostosowanej do naszego stylu i portfela aranżacji naszego wnętrza.

logo

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-56 Lublin

Email: snopeczek@sitte.pl