W jaki sposób wziąć się za jesienne porządki?

W jaki sposób wziąć się za jesienne porządki?

Jesienne sprzątanie to z pewnością przymusowy zapis w terminarzu. Porządek to nie wyłącznie sposób na utrzymanie czystości, ale też zadbanie o miłą aurę. Naturalnie wiele osób nie lubi sprzątania, ale faktycznie o wiele przytulniej jest zasiąść w fotelu jesiennym wieczorem, pod warunkiem, że wszystko wokół lśni.

Należałoby te rutynowe porządki przeprowadzać każdego roku. Posprzatany dom zostanie znakomicie przygotowany do zimy, zaś my ułatwimy sobie dalsze prace powiązane z krzątaniną wokół świąt. Jakim sposobem zrealizować sprzątanie jesienne, żeby prace prowadzone były w miarę lekko i prędko? Od czego ruszyć? Rozważmy, jak uporać się z jesiennymi porządkami?.

Mycie okien-porządki jesienne

Mycie okien jest niesłychanie istotne. okresie letnich miesięcy bez wątpienia nazbierało się co niemiara brudu. W dodatku podczas gdy jest upalnie, szyby są zanieczyszczane przez różnorodne muchy. Nadchodzący zimowy czas z pewnością uniemożliwi w późniejszym gruntownym umyciu okien. Zacznij od stolarki okiennej, a potem zastosuj detergentu. Dobrze wyczyść wszystkie szczeliny. Jednocześnie weź się za pranie firan. Do pralki należałoby włożyć wybielacz, tak aby odświeżyć biel firan. Nie należy zapominać o umyciu parapetów. Jeśli posiadasz dom, to musisz liczyć się też z myciem elewacji i tarasów. Nadzwyczajnie się tu sprawdzają myjki ciśnieniowe. Jeśli nie rozporządzasz takim instrumentem zastosuj mopa lub szorstkiej drucianej szczotki. Zwróć także uwagę na drzwi frontowe jak również bramkę. Przeważnie w zakamarkach nagromadza się piach a także błoto przyniesione razem z letnim powiewem.

Czas na pomieszczenia

Z reguły na przełomie sezonów wymieniamy konfekcję na cieplejszą. Nastał idealny termin na uporządkowanie szaf. Poświęć jeden dzień na jedno wnętrze. Na koniec przeznacz kuchnię i łazienkę. Jeżeli posiadasz spiżarnię, warto do niej zajrzeć, poukładać słoiki oraz poświęcić więcej miejsca na przetwory. Nie zapomnij też w sypialniach wytrzepać wszystkich materacy a także odświeżyć dywanów. W łazience umyj starannie kafelki. Możesz zdziałać to przy użyciu mopa albo szmaty nałożonej na szczotkę. Postaraj się rzetelnie doszorować fugi. W podczas zimowych miesięcy rzadko otwieramy okna, jest bardziej duszno. W toalecie przeważa wilgotność. Zebrany w fugach brud będzie pożywką dla bakterii i grzybów. W pomieszczeniach pieczołowicie umyj wszelkie lampy. Dla posiadaczy sprzętów ogrodowych to także pora na wyczyszczenie i zabezpieczenie foteli i kanap. Im staranniej zadbamy o umeblowanie zewnętrzne, tym oszczędniej wejdziemy w kolejny sezon wiosenny. Przeważnie po okresie grillowym także czyścimy staranniej grille i paleniska. Tych czynności jest bez liku, lecz wskazane jest je kolejno zamierzyć i uskutecznić. Aby uprzyjemnić sobie okres porządków jesiennych można słuchać ulubionej muzyki bądź słuchowiska, czy też śpiewać.

logo

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-56 Lublin

Email: snopeczek@sitte.pl