Zadbaj o pościel z bawełny

Zadbaj o pościel z bawełny

Pościel bawełniana to doskonały wybór, który sprawdzi się perfekcyjnie w wielu sypialniach. Jednak ażeby móc całkowicie korzystać z jej zalet, a tym samym istotnie przeciągnąć jej żywotność oraz zachować higienę snu, powinno się przede wszystkim wiedzieć, jak poprawnie o nią zadbać.

Wiele osób zastanawia się nad tym, z jaką częstotliwością powinno się prać wykonaną z bawełny pościel. Tu nie istnieje jakakolwiek wytyczna mówiąca o tym, z jaką częstotliwością powinno się oddawać pościel do prania - zależy to zwyczajnie od poszczególnych potrzeb domowników. Dla zachowania higieny w czasie snu wskazane jest zmieniać pościel co najmniej raz w ciągu miesiąca, a jeszcze częściej w podczas upałów, gdy ludzie pocą się zdecydowanie intensywnej. Ilość prania warto wzmóc też w przypadku choroby.

W trakcie prania wykonanej z bawełny pościeli powinno się zwrócić uwagę na to, aby nie umieszczać z nią w jednym cyklu prania elementów wykonanych z innych typów tekstylnych materiałów. Ponadto bawełniana pościel w pralce wymaga nieco więcej miejsca, w związku z tym nie można zbyt wiele zarazem ładować do bębna pralki. W przeciwnym wypadku pościel może nie doprać się całkowicie, a co za tym idzie, niezbędne będzie nastawienie dodatkowego cyklu prania. W wypadku pościeli wyjątkowo mocno zabrudzonej warto zostawić ją na noc w zimnej wodzie.

Podczas prania pościeli bawełnianej istotne jest także zachowanie odpowiedniej temperatury prania. W tym przypadku najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zaznajomienie się z informacjami umieszczonymi na metce. To zawsze najbardziej miarodajna informacja, którą należy mieć na uwadze podczas prania. Należy także pamiętać o tym, że bawełna to często użytkowany materiał dostępny w różnych formach, dlatego nie ma jednej reguły mówiącej o zasadach prania pościeli z bawełny.

logo

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-56 Lublin

Email: snopeczek@sitte.pl