W lecie jest pora na zabawy ruchowe

W lecie jest pora na zabawy ruchowe

Latem możemy bawić się o wiele dłużej na świeżym powietrzu. Z pewnością piękna pogoda oraz wyższe temperatury pobudzają do plenerowych gier i zabaw. Znacząca większość maluchów wybiera aktywne rozrywki ruchowe na świeżym powietrzu. Fantastyczny czas spędzony na w ogródku lub w lesie, trenowanie zręczności i koordynacji ruchowej to z pewnością znaczące wartości letnich aktywności. Niemniej jednak dzieci nie lubią się nużyć, wskazane jest inicjować różnorodne zabawy, aby inspirować je do ruchu. Warto zatem skorzystać z sympatycznej pogody, a jeżeli nie znalazłeś pomysłu na to, jak spędzać czas z dzieckiem w czasie wakacji, skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Schwytaj mnie!

Kto z was pamięta ganianego z czasu dzieciństwa? To stale stanowi numer jeden wśród gier na dworze. Dzieci uwielbiają bieganie. To nie tylko wielka radość, ale dodatkowo trening ogólnokondycyjny. Ćwiczone są mięśnie nóg, rozwija się sylwetka, koordynacja ruchowa i zwinność. W rzeczy samej opiekun z reguły daje się złapać, ale najistotniejszy jest wyraz radości i entuzjastyczne okrzyki. Tradycyjnego berka warto trochę ubogacić. Jednego dnia oddajemy fanty w formie kapelusika czy chusteczki, zaś następnego zabawmy się w słup soli. Potem należałoby przypomnieć zasady Baba Jaga patrzy. A w następnych dniach podpowiedzmy, że ścigamy się podskakując, jak żabka, czy też brykając i parskając, niczym konik. Dzieciaki posiadają bardzo mocno zaakcentowane poczucie konkurencji, więc wyścigi to kolejna kapitalna sugestia.

Rzuć i złap

Brzdące ubóstwiają gry w piłkę. Może to być standardowe rzucanie i łapanie. Jednakże powinno się także zainicjować rzucanie do celu. Ustawmy koszyk w niedalekiej odległości lub rozłóżmy okrąg z szarfy czy szalika. Dziecko trenuje wtedy nie tylko mięśnie, lecz dodatkowo polepsza precyzję i koncentrację. Piłkę można też kopać do bramki tradycyjnie nogą czy też turlać po ziemi trzymając w ręku patyk lub szpadelek. Można również umieścić piłkę między kolanami lub pod pachą. Przy sposobności zabaw z piłką u dziecka rozwija się także koordynacja ruchowa. Ponadto tworząc slalom z kręgli czy też innych obiektów możemy spotęgować ów proces.

Wykorzystaj przeszkody

Jeśli twoje dziecko niezwykle szybko się nuży rutynową zabawą, przygotuj mu urozmaicony tor przeszkód. Wyjątkowość takiej zabawy właśnie opiera się na tym, że opiekun może wykorzystać wszystko, czym dysponuje. Rozstawia się przeróżne przeszkody i organizuje przestrzeń do ich pokonywania. Z tego względu warto wykorzystać rowerek czy też gumowego skoczka, którego tak ubóstwiają dzieciaki. Wystarczy, że postawi się metę na końcu trasy. Skoczki gumowe dla dzieci Hoppimals nadają się do tej zabawy perfekcyjnie. Są miękkie i trwałe, a przy tym niezwykle bezpieczne. Maluch może pokonać wycinek trasy biegnąc, wycinek skacząc na takim skoczku w kształcie ulubionego zwierzaka. reasumując przypomnijmy, że oprócz uśmiechu i radości oraz rozwijających zabawek ruchowych, należy na czas zabawy postarać się o wodę niegazowaną do picia, kapelusik na głowę oraz krem przeciwsłoneczny.

Skoczki gumowe dla dzieci Hoppimals

logo

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-56 Lublin

Email: snopeczek@sitte.pl