Właściwe samopoczucie zaczyna się na twoim talerzu!

Właściwe samopoczucie zaczyna się na twoim talerzu!

By czuć się dobrze we własnym ciele, trzeba czuć się odpowiednio w swoim umyśle. Jednakże to, o czym zazwyczaj zapominamy, to fakt, że nasze pożywienie ma wpływ na nasze samopoczucie. Tak! Dobre pożywienie sprawi, że będziesz czuć się lepiej w swojej głowie! Badania wskazują, że poniektóre pokarmy albo kombinacje żywności należy wystrzegać się dla naszego zdrowia umysłowego i innych, które mają być preferowane, ażeby zapobiec lękom na przykładowo.

Której żywności trzeba wystrzegać się?

Fast food.
Nie będzie to czymś niespodziewanym, ale śmieciowa żywność powinno być rzecz jasna zakazane, i wyeliminowane na tyle na ile to możliwe z diety. Burgery, pizze, frytki zdołają uczynić, że będziesz przez krótki czas uszczęśliwiony, lecz częsta konsumpcja takich wyrobów będzie w większym stopniu sprzyjać melancholii aniżeli szczęściu.

Alkohol
Lampka wina może być doskonały na spotkanie z przyjaciółmi. Niemniej jednak niemal wszystkie trunki alkoholowe wywołują wahania poziomu cukru a także stymulują zaleganie kwasów mlekowych we krwi, co ma wpływ na powodowania trudności z zasypianiem, a nawet depresji.

Węglowodany.
Cukier nie tylko rujnuje skórę i figurę, lecz także napada nasz umysł. Zwiększenie ilości węglowodanów w codziennej diecie danej osoby sprowadziłoby depresję.

Sól.
Sól natęża ataki paniki. Pobudza ciśnienie krwi, dzięki czemu przyspiesza akcję serca. W następnej kolejności układ reaguje wyzwoleniem hormonu stresu - adrenaliny, która sama powoduje napięcie a także niepokój. Nie jest idealny dla dobrego samopoczucia.

Kawa.
To prawdopodobnie ulubiony napój wielu osób, lecz na pewno nie jest optymalny. Kawa duplikuje hormony stresu kortyzol i epinefrynę.

logo

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-56 Lublin

Email: snopeczek@sitte.pl