Ferie zimowe w górach, na Mazurach czy nad morzem?

Ferie zimowe w górach, na Mazurach czy nad morzem?

Każdego roku, gdy zaczyna się zima pojawia się nieustannie to samo kwestia, dokąd można wyruszyć ferie zimowe. Nie ulega kwestii, że przerwa trwa aż dwa tygodnie, należy w związku z tym przyzwoicie zaplanować ten czas, by nikomu w rodzinie nie nudziło się, a czas wypełniony był w aktywny i atrakcyjny sposób. Jak więc zaaranżować ferie zimowe, dokąd wyjechać z dziećmi, by w pełni skorzystać z czasu wolnego?

W większości wypadków jako pierwszy sugestia w rodzinie pojawia się temat wyprawy w góry. Nie ma się czemu dziwić, bo to najlepsza wybór dla wszystkich wielbicieli sportów zimowych. W zimie w górach prawie zawsze leży pokrywa śnieżna, a sam specyfika górski wzmacnia utrzymaniu dobrych warunków do jazdy na nartach, czy snowboardzie. Ferie w górach to propozycja nie jedynie dla tych, którzy zasuwają na zaawansowanych nartach po czarnych trasach, lecz również dla wszystkich, którzy wiedzą, że na naukę zawsze jest czas. W wszystkim tatrzańskim i sudeckim kurorcie działają wypożyczalnie sprzętu. Można również dowolnie skorzystać z lekcji instruktora. Najbardziej popularnym ośrodkiem narciarskim w Polsce jest ten na Kotelnicy, w Białce Tatrzańskiej. To rzeczywiście piękne, rozbudowane trasy, jednakże należy się spodziewać się też, że są one mocno obciążone. Wobec tego warto też zastanowić się Krynicę, Wisłę, czy też Szczyrk. Dla tych, którzy szukają trochę większego białego szaleństwa czekają kurorty zagraniczne. Ośrodki narciarskie we Włoszech, Szwajcarii, bądź Austrii są w istocie obszerne i słyną z nadzwyczaj długich i utrzymanych w porządku tras narciarskich. Kurorty oferują atrakcje nie jedynie dla narciarzy i snowboardzistów. Można również skorzystać z pobliskich torów saneczkowych, czy też przyzwoicie przygotowanych lodowisk. Niejednokrotnie w sąsiedztwie znajdują się także ośrodki Spa, czy termy. Takie zimowe kąpiele w basenach termalnych będą nie tylko wielką uciechą, lecz i wzmocnieniem odporności.

Jeśli natomiast kogoś znużyły atrakcje w górach, może wyruszyć ferie zimowe na Mazurach lub w okolicach Puszczy Białowieskiej. Powinno się jest specjalnie skorzystać z ofert gospodarstw agroturystycznych, gdyż nie licząc smakowitego, zdrowego wyżywienia na ogół oferują mnóstwo innych atrakcji, za sprawą których fascynująco spędzimy wolny czas. Piesze wędrówki w osłoniętym od wiatru lesie, poszukiwanie śladów zwierząt, lub też spotkanie na swojej drodze żubra, lisa, lub zająca, to zawsze atrakcyjny relaks dla rodzin z dziećmi. Bardzo często istnieje możliwość wyprawienia kuligu, czy też ogniska w określonym miejscu. W okolicach Białowieży są także szkoły nauki jazdy konnej. Ośrodki agroturystyczne wspierają w organizacji nie tylko takich przyjemności, ale dodatkowo proponują udział w najróżniejszych warsztatach artystycznych albo popularno-naukowych. bezsprzecznie czas spędzony wśród inspirujących osób będzie zajmujący i owocny.

Ferie nad morzem niektórym mylnie mogą się kiepsko kojarzyć. Ale tak tak naprawdę to niezwykle interesująca inicjatywa, niekoniecznie prowadzona dla amatorów morsowania. Morze wygląda bajecznie i magicznie o każdej porze roku, a białe, wielkie plaże pobudzają do długich swobodnych spacerów. Bardzo wiele ośrodków wypoczynkowych oraz hoteli z nadmorskich kurortów przygotowało swoje oferty właśnie pod kątem ferii zimowych. Są organizowane rozliczne wieczorki tematyczne, zabawy na basenach, w centrach rozrywki, lub salach kinowych. Dorośli mogą liczyć na chwilę zacisznego odpoczynku w saunie, lub Spa, w trakcie gdy dziećmi zajmą się animatorzy. Ferie nad morzem to oferta specjalnie dla tych, którzy wolą w mniejszym stopniu sportowej aktywności, tymczasem chcą spędzić czas podobnie zdrowo i miło.

Ostatnio Polacy polubili spędzanie zimowej przerwy za granicą, zwłaszcza w ciepłym klimacie. To opcja wyraźnie dla tych z bardziej zasobnym mieszkiem, aczkolwiek powinno się pamiętać, że wiele hoteli w swojej ofercie uwzględnia duże bonifikat na dzieci, albo zupełnie zwalnia z zapłat za nie. Podróż na ferie do ciepłego kraju to w rzeczywistości ciekawa propozycja dla rodzin, które nie przepadają za śniegiem. Jednakowoż po to, by faktycznie złapać trochę ciepłych promieni słonecznych, trzeba się wybrać trochę dalej. Chętnie wybieranym przez Polaków kierunkiem turystycznym w zimie są Malediwy, Zanzibar, bądź Meksyk. Wyruszamy również ochoczo do Tajlandii, bądź na Dominikanę. Warto jednak pomnieć, że do takiego wyjazdu trzeba się przygotować, nie tylko pod względem finansowym. W w trakcie pandemii koronawirusa w różnych krajach istnieją najróżniejsze obostrzenia. Powinno się skrupulatnie przedłożyć się z informacjami na odnośnie wszystkich regulaminów sanitarnych obowiązujących w miejscu naszej destynacji, tak, by po przylocie, nie było ani trudnych niespodzianek, ani zawiedzenia.

Ferie zimowe można spędzić zatem naprawdę w różnorodny sposób. Szczególnie jednakże powinno się pomnieć o bezpieczeństwie i uśmiechu na co dzień. Wówczas na pewno spędzimy wolny czas najlepiej.

logo

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-56 Lublin

Email: snopeczek@sitte.pl