Polskie morze - Wolin

Polskie morze - Wolin

Należące do Polski wybrzeże Morza Bałtyckiego to niezwykły region. Tu żaden turysta na nudę narzekać nie będzie, a wspaniałe atrakcje czekają tu na gości niemal na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać?

Dla tych turystów, którym marzą się niezapomniane wczasy nad morzem doskonałym miejscem może się stać Wolin. To jedna z najważniejszych atrakcji nad naszym Bałtykiem oraz miejscowość, która może się pochwalić doskonałym zapleczem turystycznym. Świetnie rozwijająca się baza noclegowa gwarantuje, iż każdy turysta znajdzie tu tanie noclegi. A jak można tu spędzić wolny czas? Kto zdecydował się na wczasy w okolicy Wolina, ten na pewno żałować tego nie będzie. Wolin jest zaliczany do grona najbardziej interesujących ośrodków turystycznych nad naszym morzem. To miejsce od lat kusi pasjonatów historii, przy czym głównym tematem w tej części Polski stają się Wikingowie. To właśnie z nimi powiązane są główne atrakcje tej miejscowości. Kto zarezerwuje tutaj tanie noclegi, ten będzie mógł uczestniczyć w tak ważnej imprezie, jakim jest miejscowy Festiwal Wikingów.

Wolin to jednak i inne ciekawostki. Na gości, którzy zdecydowali się spędzić tutaj wczasy czeka też uroczy port oraz ciekawe budowle. Na szczególną uwagę zasługuje miejscowy ratusz. Przyciąga też Muzeum Regionalne, w którym prezentowane są ciekawe eksponaty związane z przeszłością miasta Wolin. Sporo atrakcji czeka tutaj także na amatorów przyrody. Warto pamiętać, iż w pobliżu rozciągają się tereny Wolińskiego Parku Narodowego. Wycieczki po terenie tego parku każdemu z nas dostarczą wielu niezwykłych wrażeń.

logo

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-56 Lublin

Email: snopeczek@sitte.pl