Szwecja dla ciekawych: Gamla Uppsala

Szwecja dla ciekawych: Gamla Uppsala

Wycieczki do krajów skandynawskich od paru lat cieszą się dużą popularnością. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Wytłumaczenie jest łatwe - Skandynawia to wspaniałe atrakcje, bogactwo natury i imponująca kolekcja ciekawych budowli.

Jednym z tych krajów skandynawskich, którymi na pewno należałoby się dokładniej przyjrzeć, jest Szwecja. Kraj ten ma się czym poszczycić, a poważne biura podróży już dawno zauważyły turystyczny potencjał tego państwa. Jednym z piękniejszych miejsc, którymi zdoła nas zafascynować Szwecja, staje się miasto znany jako Uppsala. To niezwykle ważny dla całej Skandynawii ośrodek akademicki, na obszarze którego można zobaczyć sporo interesujących obiektów o rozległej wartości historycznej. Dla wielbicieli przeszłości najciekawszym punktem w programie niejednej wycieczki po tej części kraju będzie jednak nie ścisłe centrum Uppsali, lecz dawna osada pochodząca z czasów pogańskich, znajdująca się w odległości kilku kilometrów od centrum miasta. Gamla Uppsala to wyjątkowe miejsce. Istniejąca już w VI wieku, znana była z krwawych ofiar, jakie składano tutaj dawnym bogom.

Dziś Gamla Uppsala to głównie tak ważne atrakcje, jak olbrzymie kurhany królewskie. To jedna z ciekawszych pamiątek z okresu średniowiecza a jednocześnie jedna z najbardziej oryginalnych ciekawostek turystycznych, z jakimi można się spotkać w trakcie wycieczki w rejonie Uppsali.

logo

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-56 Lublin

Email: snopeczek@sitte.pl