Zabytki Gdańska: ratusz

Zabytki Gdańska: ratusz

Dla wielu krajoznawców, Gdańsk okazuje się bardzo interesującym kierunkiem wycieczki. wizyta w Gdańsku to wyjątkowa szansa dla tych gości, którzy mają zamiar nacieszyć się widokiem wspaniałych zabytków. Na brak perełek dawnego budownictwa nie można tutaj narzekać. Na jakie budowle opłaca się skierować największą uwagę?

Jednym z tych zabytków, którym warto się dokładniej przyjrzeć, jest Ratusz Głównego Miasta. Budynek ten stanowi bardzo ważną część gdańskiej panoramy, zalicza się jednocześnie do grona najcenniejszych atrakcji starówki gdańskiej. Ta cenna perełka architektury robi wielkie wrażenie na zwiedzających. Ratusz ten kusi nie tylko majestatyczną bryłą oraz piękną fasadą. Gmach ten to również zabytkowe pomieszczenia, które koniecznie trzeba lepiej poznać. Muzeum, które zostało urządzone w murach ratusza dawnej siedziby władz miejskich może się pochwalić licznymi eksponatami. Wspaniałe pomieszczenia robią wrażenie, a pobyt w gdańskim ratuszu będzie dla większości gości wspaniałą przygodą.Ratusz jest tylko jedną z wielu zabytkowych budowli, jakimi może nas zachwycić Gdańsk. Aby odkryć inne atrakcje tego miasta, warto wybrać się na dłuższą wycieczkę po jego obszarze.

Rewelacyjne zagospodarowanie sprawia, iż w mieście tym bez przeszkód można znaleźć tanie noclegi bez względu na porę roku, dzięki czemu zorganizowanie takiego wypoczynku staje się coraz łatwiejszym zadaniem.

logo

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-56 Lublin

Email: snopeczek@sitte.pl