W wolnym czasie

Podstawowe dodatki dla motocyklisty

Podstawowe dodatki dla motocyklisty

Zazwyczaj wiosna jest świetnym czasem na rozpoznanie swojej pasji do motocykli. Jakkolwiek ładne okoliczności natury nie stanowią głównego powodu do tego, by wsiąść na motor, bezsprzecznie to odpowiedni czas, ażeby znakomicie wyczuć maszynę i przyswoić wszelkie reguły bezpieczeństwa. Z pewnością jazda motocyklem przynosi miłe poczucie wolności, jednak wymaga określonego przygotowania i wyekwipowania. Szczególnie każdy początkujący motocyklista powinien zaznajomić się z listą niezbędnych akcesoriów, jakie są potrzebne dla utrzymania bezpieczeństwa w trakcie jazdy motocyklem, tak samo w mieście, jak i w terenie.

Kask motocyklowy

Korzystanie z dobrze dobranego kasku motocyklowego z homologacją jest zasadą, którą określa nie jedynie zdrowy rozsądek, ale nade wszystko przepisy ruchu drogowego. Dzisiaj jest mnóstwo rodzajów kasków, których specyfika i funkcja zależą zwłaszcza od stylu jazdy. Odmienny będzie kask do prostej jazdy skuterem po mieście, odmienny do poruszania się większym motorem. Występują też kaski przeznaczone na tory sportowe, kaski do pokonywania ekstremalnych tras off roadowych, kaski cross, czy enduro. Początkujący motocyklista najczęściej zaopatruje się w kask integralny, który za sprawą swojej uniwersalnej, całej budowy zapewni wygodę i osłonę głowy zarówno w czasie jazdy w mieście, jak i na bardziej wymagających, trudniejszych trasach. Powinno się wybierać wyłącznie takie kaski, które mają odznaczenie certyfikowanej homologacji. Oznacza to, że realizują wyznaczone normy bezpieczeństwa i są dopuszczone do użytku na trasach europejskich.

Strój motocyklowy

Strój motocyklisty składa się z paru elementów. Przede wszystkim powinno zaopatrzyć się w kurtkę motocyklową. Z reguły wybór pada na tradycyjną, popularną, ale trwałą i odporną na uszkodzenia kurtkę skórzaną na motocykl. Obecnie dostępne są także tkaninowe kurtki motocyklowe, które podobnie cechuje wysoka jakość. Wybierane są najczęściej z uwagi na swoją lekkość, odporność na wodę i trwałość. Każdy typ kurtki motocyklowej, obojętnie do jakiego stylu jazdy ją wybieramy, winien mieć specjalne ochraniacze.
Oprócz kurtki powinno wyekwipować się w spodnie na motor. Mogą to być jeansy motocyklowe albo modele z innych solidnych i odpornych na wilgoć materiałów. Spodnie motocyklowe też powinny być wyposażone w protektory.
Dobre buty motocyklowe są niezbędne. Muszą stabilizować i ochraniać stopy. Wobec tego należy wybierać tylko te modele, które są przeznaczone do jazdy na motocyklu.
Rękawice to zdaje się najczęściej kupowany element stroju motocyklisty. Dobrze jest dysponować kilkoma parami, które możemy zmieniać w zależności od pory roku jak również stylu jazdy. Skórzane rękawice motocyklowe z właściwymi ochraniaczami niewątpliwie stanowią podstawę wyekwipowania i powinny być na liście podstawowych zakupów początkującego motocyklisty.
Trzeba również pamiętać o pozostałych elementach stroju na motor. Można zaopatrzyć się w kombinezon na motocykl, bluzy na motor, oraz rozważyć kupno kominiarki pod kask. Powinno się jednakże pamiętać, aby wszystkie elementy odzieży motocyklowej były nie tylko solidnej jakości, ale także ochraniały motocyklistę przed potencjalnymi otarciami, czy uszkodzeniami w trakcie upadku.

Uzupełniające akcesoria na motocykl

Motocyklista nowicjusz powinien głównie skupić się na bezpieczeństwie jazdy. Ale bez wątpliwości każdy, kto wyrusza poza miasto, albo na nieznane trasy powinien wyekwipować się w nawigację motocyklową. To urządzenia stworzone wyłącznie z myślą o potrzebach motocyklisty, więc są niezawodne i wygodne w używaniu. Natomiast interkom montowany w kasku umożliwi motocykliście łączność z innym jeźdźcem, a także pozwoli na słuchanie dyspozycji z nawigacji.

Powinno się jednak mieć na uwadze, iż podstawą każdego motocyklisty powinna być przezorność i rozwaga. Jazda motocyklem wiąże się z dużym niebezpieczeństwem, nie tylko z uwagi na na zachęcające możliwości mocy silnika, lecz także ze względu na pozostałych uczestników ruchu. O bezpieczeństwo i przezorność musi starać się sam motocyklista. Resztę niezbędnych akcesoriów motocyklowych można kupić w znakomicie zaopatrzonym sklepie dla motocyklistów. Powinno się jednak siegać po asortyment najlepszej jakości. Wszak chodzi tu o bezpieczeństwo. Najwyższą jakość z reguły zdołają zapewnić wyłącznie sprawdzeni i uznani producenci odzieży motocyklowej i akcesoriów dla motocyklistów. Dlatego w LibertyMotoStore dostępna jest wybrana oferta kasków motocyklowych, garderoby motocyklowej i akcesoriów motocyklowych. Jedynie najwyższa jakość materiałów i wykonania potwierdzona certyfikatami może zapewnić należyte zabezpieczenie i ochronę motocyklisty.

logo

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-56 Lublin

Email: snopeczek@sitte.pl