Ból kręgosłupa

Ból kręgosłupa

Bóle w kręgosłupie nie przechodzą tak szybko jak tego oczekujemy. Kręgosłup jest podstawą ciała każdego z nas, na której jest podtrzymywane wszystko z czego jest zbudowane ludzkie ciało. Większość osób posiada już dość duże zwyrodnienia kręgosłupa, jednakże wielu ludzi nadal żyje w nieświadomości, tymczasem inni ignorują problem lub poszukują innych przyczyn.

O zwichnięcie kręgów jest niezwykle łatwo, to może być wręcz minimalne zwichnięcie przez które następuje zesztywnienie mięśni przy kręgosłupie i uniemożliwia to danemu kręgowi powrócić na swoje miejsce. Bóle kręgosłupa nie znikają tak prędko jak tego oczekujemy. W zależności od poziomu zaawansowania zwyrodnienia kręgosłupa żeby zlikwidować dolegliwości potrzebujemy cierpliwości a także czasu. Aby kręgosłup był zdrowy konieczne jest właściwe spanie, ważny jest odpowiednio twardy materac na którym de facto przesypiamy jedną trzecią część życia. Z wyjątkiem twardego materaca pożądana jest też twarda poduszka przeznaczona pod szyję a dodatkowo odpowiednie zestawy ćwiczeń. W czasie snu nasze mięśnie rozluźniają się dzięki temu sen jest właściwym czasem do rehabilitacji kręgosłupa. Ułożenie ciała podczas snu też ma znaczenie. Najzdrowsza jest pozycja , w której śpimy na wznak, tzn. równo, na plecach z rękami ułożonymi równolegle do naszego ciała a także nasze nogi są rozluźnione. Gdy nasze ciało ułożone jest w tej pozycji to waga jest rozłożona równomiernie na powierzchni na której śpimy a nasze mięśnie mają szansę się rozluźnić. W momencie kiedy mięśnie się rozluźniają wszystkie zwichnięcia kręgów nieznacznie się prostują. W trakcie snu w tej właśnie pozycji nasze serce jest tylko nieznacznie obciążone, lekko pompuje krew i stwarza to znacznie lepsze warunki krążenia. A gdy krew prawidłowo cyrkuluje to nasza wątroba dużo lepiej działa oraz usuwa z organizmu szkodliwe substancje. Właściwie działająca wątroba ma wielki wpływ na polepszenie metabolizmu a co za tym idzie chudniemy we śnie. Bez żadnej diety po kilku mies. spania na odpowiednio twardym materacu twój organizm może pozbyć się kilku kilogramów. Pierwsze dni , które prześpisz na nieco twardszym aniżeli dotychczas materacu zapewne przyniosą bóle mięśni a także kręgosłupa, jednak gdy zwichnięcia w obrębie twojego kręgosłupa znikną wszystkie dotychczasowe bóle również ustąpią.

W momencie kiedy śpimy na miękkim materacu nasz kręgosłup nie może się rozluźnić i generuje to kolejne zwichnięcia naszych kręgów. Nasze kręgi ulegają wygięciu a potem następuje ich zwyrodnienie w momencie kiedy sypiamy na zbyt miękkim materacu oraz zbyt wysokiej poduszce. Odpowiednio twarda poduszka utrzymuje prawidłowy stan naszej przegrody nosowej. Tymczasem ona jest odpowiedzialna za utrzymanie równowagi fizjologicznej wszystkich organów w naszym ciele. Jakość naszego snu, która wynika bezpośrednio z twardości naszego materaca, ma gigantyczny wpływ na kondycję naszego kręgosłupa, a przez to na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

logo

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-56 Lublin

Email: snopeczek@sitte.pl