Jak nie utyć zimą i jesienią?

Jak nie utyć zimą i jesienią?

Sporo osób frapuje się jak nie przybrać na wadze jesienią i zimą. Mimo pozorom bywa to prostsze niż mogłoby się wydawać na pierwsze spojrzenie. Niesprzyjająca pogoda na zewnątrz skutkuje tym, że powstrzymujemy swoją aktywność fizyczną, a to wielki błąd. Nie bacząc na brzydką pogodę nie zaniechajmy ćwiczeń. Pomogą one spalić nadmiarowe kalorie, ale nie tylko. Podczas ćwiczeń w naszym mózgu wytwarzają się endorfiny, zwane hormonami szczęścia.

Uprawiać sport możemy we własnym domu. Na wielu stronach internetowych wyszukamy zatrzęsienie informacji, które pozwolą nam prawidłowo zrealizować trening. Typ ćwiczeń powinien być dopasowany do naszej formy, poziomu zdrowia, a oraz osobistych upodobań.

Nie możemy też zapominać o właściwej i zbilansowanej diecie. zbilansowana dieta wcale nie musi być trudna. Po zastosowaniu prostych porad każdy z nas zdoła odpowiedniej się odżywiać.

W pierwszej kolejności dowiedzmy się co należy spożywać jak najczęściej. W naszej diecie powinny górować sezonowe warzywa oraz owoce. Trzeba postawić także na artykuły z pełnego ziarna. Odkryjemy w nich dużo błonnika.

Dieta pełna błonnika

Sam w sobie nie zawiera zbyt dużo składników odżywczych. Jakkolwiek wzmacnia on działanie naszych jelit. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się zaparciami. Co więcej szybciej odczuwamy sytość. Tym samym zjemy zdecydowanie mniej kalorii. A to przede wszystkim zasadnicze jeśli walczymy z nadprogramowymi kilogramami. Rzecz jasna błonnik nie rozwiąże naszych problemów z sylwetką. Aczkolwiek o wiele ulatwi proces odchudzania.

logo

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-56 Lublin

Email: snopeczek@sitte.pl