Wiosenny relaks - kilka podpowiedzi

Wiosenny relaks - kilka podpowiedzi

Wiosenna pora jest świetną szansą na relaks. Aura nastraja pozytywnie, a coraz wyższe temperatury powodują, że otaczająca nas przyroda jest przyjazna i kolorowa. Szcęśliwcy, którzy mają możliwość wzięcia długiego urlopu, wyruszają gdzieś do kurortów polskich lub zagranicznych. Wybierają odpoczynek w spa, na plaży. A jak mają relaksować się ci, którzy zostają?. Spróbujmy przeto podać kilka metod na odpoczynek po pracy. W jaki sposób można odpoczywać w domu, po całym dniu męczącej pracy?

Plany na relaks

Organizacja bezsprzecznie nie eliminuje wyśmienitego odpoczynku. Jako że możesz odnotować sobie w kalendarzu spotkanie biznesowe, wcielać w życie swoje obowiązki zawodowe ściśle według usztywnionego uprzednio zarysu, równie poprawnie możesz przeznaczyć sobie czas na odpoczynek. Być może na początku wydaje się to bez celowe, ale jeśli uda ci się tym sposobem wygospodarować akuratny okres dla siebie, to ujrzysz jedynie same superlatywy. Są tacy, którzy kochają wdrożyć wszystkie swoje aktywności według planu. Osobliwie pracoholicy urzeczywistniają wyłącznie aktywności zawodowe wpisane w planer. Wobec tego bardzo roztropne jest po prostu wpisanie w kalendarz obligatoryjnego czasu na relaks. Poza tym można w tym miejscu wyraźnie napisać to, co pragnęlibyśmy uczynić - niezależnie, czy to jest gra w planszówki, medytacja, czy coś innego. Istotne jest też, ażeby zgodzić się, iż okres na codzienny odpoczynek posiada taki sam kolosalny priorytet, jak na np. spotkanie z prezesem.

Pozbądź się nowych technologii

Wydaje się, że coraz w wyższym stopniu cenimy istnienie osiągnięciami technologicznymi. W rzeczy samej już od dłuższego czasu istnieją potwierdzone efekty analiz naukowych potwierdzających ujemne znaczenie przesadnego używania z komputera i telefonu. Dzisiaj natomiast egzystowanie zawodowe mnogości z nas ogniskuje się oczywiście wokół Excela, Worda i internetu. co więcej jeszcze seryjne seriale, które zazwyczaj ogląda się po parę sezonów na raz. W tym przypadku należy sobie ogłosić kategorycznie "basta". Pora, jaki wyznaczamy na relaks oznacza pełne pozbycie się ekranów sprzed oczu. Przypuszczalnie dla poniektórych oglądanie filmów to pewien wersja odpoczynku - tu bezwzględnie powinno się zaufać medycynie i własnemu instynktowi. Jeśli serial dokumentnie cię pochłonął i nie potrafisz z niego wyrzec się na pożytek przechadzki po lesie, to oczywisty znak tego, że tym bardziej musisz coś z tym poczynić. Obejrzenie jednego odcinka przed wieczorem nie stanowi szczególną szkodę, jednak wiadomo, że zazwyczaj serial ogląda się zaliczając cały sezon, kosztem zbawiennego snu. Znacznie lepiej wybrać się do teatru.

Postaw na aromaterapię

od czasów starożytności znane są walory niekonwencjonalnych procedur terapeutycznych. Użytkowano zioła wydzielających specjalny zapach i otaczano się delikatnymi kolorami. Należałoby pomnieć, że lawenda, czy melisa działa na nasze zmysły uspokajająco i odstresowująco. Zapal świecę zapachową lub weź kąpiel z olejkami eterycznymi. Możesz kilka kropli dorzucić do nawilżacza powietrza. Dobrze jest też powyłączać większość świateł, tak aby wykreować miły nastrój. Odpoczywają wówczas wszystkie twoje zmysły.
Jeśli jesteś osobą towarzyską, umów się na spotkanie ze znajomymi do sauny lub do spa. Wskazane jest cyklicznie korzystać z dobroczynnego wpływu pary wodnej, zabiegów kosmetycznych i masaży. Wyjątkowo właśnie masaż jest świetnym rozwiązaniem, odstresowuje, uzdrawia i można z niego skorzystać tak samo w we własnym zaciszu, jak i w gabinecie.

Relaksuj się tak, jak chcesz

Przypuszczalnie to dla niektórych niepotrzebna wzmianka, niemniej jednak ostatnie badania psychologów gruntownie wykazują, iż nie potrafimy wypoczywać. Nie potrafimy spożytkować czasu na odpoczynek. Selekcjonujemy rozwiązania nieprzyjazne dla organizmu lub wyraźnie szkodliwe dla naszego nastroju. A przepis na to jest całkiem bezproblemowa. Wypoczywajmy tak, jak ubóstwiamy, selekcjonujmy ten model relaksu, jaka jest dla nas najbardziej przyjemna. Nie przesuwajmy odpoczynku na późniejszy okres. Termin na odpoczynek znajduje się tu i teraz. Spiszmy sobie listę ulubionych aktywności i decydujmy się na to, co sprawia nam największą przyjemność. książka, nauka gry na instrumencie, spacer, pielęgnacja kwiatów, zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne i cały ogrom innych pomysłów na spędzenie czasu z korzyścią dla swojego zdrowia psychicznego. A ty dziś jak spędzisz swój wolny czas?

logo

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-56 Lublin

Email: snopeczek@sitte.pl